WYSTAWCY

Nasza specjalność to medycyna laboratoryjna, medycyna regeneracyjna oraz aparatura do badań eksperymentalnych.

Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD z wyłącznie polskim kapitałem o charakterze międzynarodowym i ponad 35-letnim doświadczeniem działa jako Generalny Wykonawca w kraju i na świecie (m.in. w Europie, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie), oferując wznoszenie obiektów budowalnych w systemie Design & Build, Build oraz Design, realizując inwestycje zarówno z sektora prywatnego jak i Zamówień Publicznych. Grupa mocno rozwinęła swoją działalność również na terenie Skandynawii, gdzie w skład Grupy Kapitałowej wchodzi spółka zależna „córka”, która jest spółką prawa zwedzkiego TASBUD SVERIGE AB.

 

Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD potrafi skutecznie łączyć sektory nauki i biznesu. W strukturach Grupy od wielu lat funkcjonuje Pion Naukowo – Badawczy, który z sukcesami współpracuje z innymi Pionami, dzięki czemu Grupa ma na swoim koncie szereg innowacyjnych rozwiązań oraz zdobyte patenty klasy A, tworzące między innymi system zintegrowanego budownictwa energooszczędnego z prefabrykowanych elementów
żelbetowych. Spółka odnosi również sukcesy w zakresie analizy i zastosowania sztucznej inteligencji w budownictwie.

 

Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD posiada w zasobach własną proekologiczną fabrykę modułów i prefabrykatów w technologii żelbetowej i betonowej, co stawia ją w pozycji lidera na rynku.

Mabion S.A. jest pierwszą polską firmą biotechnologiczną i jedyną w kraju, która posiada w dorobku innowacje. Została utworzona w marcu 2007 roku. U podstaw jej powstania leżała idea zainicjowania działalności w obszarze gospodarki opartej o wiedzę i technologię. W Mabionie łączymy najnowsze zdobycze nauki, nowoczesne zarządzanie projektami badawczymi, technologicznymi i analitycznymi. We wszystkich obszarach wdrażamy koncepcję innowacyjnego zarządzania polegającego na integracji wiedzy naukowo-technicznej i zarządczej

Cześć, jesteśmy HTD Health! Polsko-amerykański software house, realizujący projekty informatyczne zmieniające życie i pomagające dbać o zdrowie ludzi na całym świecie. Jesteśmy w Łodzi i Nowym Jorku. Dołączając do nas będziecie uczyć się programowania w JavaScript, Ruby on Rails, Python, React czy Flutter.

 

Naszej firmie przyświeca misja stworzenia miejsca pracy, w którym każdy ambitny i zaangażowany pasjonata branży IT może rozpocząć lub kontynuować swoją zawodową podróż. Zależy nam na tym, aby nasza współpraca trwała jak najdłużej – szukamy ludzi na lata, a nie “na chwilę”.

 

ENG:

Hi, we are HTD Health! A Polish-American virtual health company that implements IT projects changing lives and taking care of people’s health globally. We are based in Lodz and New York. Joining HTD Health means working in technologies such as JavaScript, Ruby on Rails, Python, React and Flutter.

 

As a company, we are on a mission to create a workplace where every ambitious and committed IT enthusiast can start or continue their professional journey. We are looking for people “for years.”

ALAB bioscience oferuje badania z zakresu patologii toksykologicznej i doświadczalnej zwierząt, monitoringu zdrowia zwierząt laboratoryjnych oraz diagnostyki hematologicznej, biochemicznej, mikrobiologicznej, parazytologicznej i molekularnej. Laboratorium koordynuje również badania in
vitro na hodowlach wybranych linii komórkowych, zarówno ludzkich jak i zwierzęcych, z jednoczesną izolacją wybranego materiału (DNA, RNA, białko) do dalszych badań.
Działalność ALAB bioscience koncentruje się na pięciu głównych obszarach:
– monitoringu zdrowia zwierząt laboratoryjnych oraz monitoringu stanu higienicznego zwierzętarni
– patologii i diagnostyce zwierząt laboratoryjnych
– badaniach in vitro oraz analizach molekularnych
– dostarczaniu instytucjom badawczym najwyższej jakości modeli zwierzęcych
– badaniach naukowych i klinicznych ludzi
Zespół ALAB bioscience tworzą lekarze weterynarii specjalizujący się w patologii zwierząt laboratoryjnych i weterynaryjnej diagnostyce laboratoryjnej oraz doświadczeni specjaliści i naukowcy z zakresu chorób zakaźnych, mikrobiologii, parazytologii, toksykologii oraz biologii molekularnej.
Wykorzystując doświadczenie firm ALAB laboratoria i ALAB plus oraz współpracując ze specjalistami z Centrum Badań Przedklinicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN oraz firmą BioSep stanowią zespół o szerokiej wiedzy merytorycznej i praktycznej.

Ryvu Therapeutics jest polską firmą biotechnologiczną rozwijającą innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym. Badania kliniczne dotyczą obszarów hematoonkologicznych oraz onkologicznych, natomiast projekty badawczo-rozwojowe skupiają się na nowych celach onkologicznych w obszarze inhibitorów kinaz, syntetycznej letalności, immunoonkologii oraz metabolizmu i immunometabolizmu nowotworów.

Pracujemy w Krakowie w Centrum Badawczo-Rozwojowym Innowacyjnych Leków.

 

ENG:

Ryvu Therapeutics is a clinical stage biopharmaceutical company developing novel small molecule therapies addressing high value emerging targets in precision oncology.

We develop therapeutics that address clinical limitations of current treatments in oncology. Our work is defined by deep scientific knowledge, organizational efficiency, and a high throughput discovery engine platform.

On the clinical stage we develop small molecules with indications in oncology and hematooncology. Early pipeline candidates include candidates developed in the area of kinases, cancer metabolism, synthetic lethality and immuno-oncology.

We work in R&D Center for Innovative Drugs in Kraków.

Beckman Coulter Life Sciences – od przeszło 80 lat naszym głównym celem jest wdrażanie innowacji oraz usprawnień technologicznych dla wszystkich współtwórców branży life sciences. Dzięki ciężkiej pracy i skutecznemu wdrażaniu przełomowych technologii staliśmy się zaufanym partnerem dla wielu instytucji uniwersyteckich, rządowych a także firm farmaceutycznych w Polsce i na całym świecie. W skali globalnej, w laboratoriach diagnostycznych oraz badawczych pracuje ponad 275 000 sztuk różnego rodzaju sprzętu umożliwiającego naukowcom zdobywanie odpowiedzi na coraz bardziej kompleksowe pytania badawcze.

 

Do cieszących się świetną reputacją rodzin ultrawirówek czy liczników cząstek będących „złotym standardem” w swoich niszach od dekad, coraz mocniej dołączają nowoczesne technologie w branży automatyki oraz cytometrii przepływowej. Wielkimi osiągnięciami firmy w ostatnim czasie było zaadaptowanie systemów automatyki (system biomek) w diagnostyce wirusa Sars-Cov-2 oraz wprowadzenie na rynek pierwszego sortera komórkowego opartego o technologię APD (avalanche photo – diods) – CytoFlexa SRT. W 2019 roku Beckman Coulter Life Sciences wprowadził do oferty sprzętu klinicznego pierwszy cytometr (DxFlex) z certyfikatem IVD oferujący pomiar 15 parametrów równocześnie, co usprawnia i ułatwia proces prognozowania i rozróżniania różnych rodzajów białaczek czy oceny jakości krwi pępowinowej.

 

W stale ewoluującym świecie technologii, Beckman Coulter Life Sciences dotrzymuje kroku wybitnym naukowcom w różnych dziedzinach specjalizacji oraz dostarcza optymalne i spersonalizowane rozwiązania laboratoryjne.

Firma Olympus to od ponad 100 lat wiodący dostawca systemów mikroskopowych i najwyższej klasy optyki do użytku profesjonalnego. Oferowane przez nas rozwiązania z zakresu mikroskopii stanowią nieodłączną część praktyki naukowej w biologii i medycynie, a także są powszechnie wykorzystywane w zastosowaniach klinicznych, edukacyjnych, w badaniach naukowych i różnego rodzaju laboratoriach.

 

Oferta firmy to zarówno mikroskopów do celów szkoleniowych i zadań rutynowych jak i wysokiej klasy nowoczesne systemy mikroskopii konfokalnej jedno i dwufotonowej, spinning disk, TIRF, cystometrii skaningowej HCS, czy mikroskopii nanorozdzielczej opartej na technikach STORM i PLAM. Wszystkie systemy obsługiwane są przez zaawansowane i intuicyjne oprogramowania pozwalające nie tylko na zaawansowaną akwizycję obrazu, ale również na pełną automatyczną analizę zebranych wyników z wykorzystaniem sztucznej inteligencji AI opartej na sieciach neuronalnych.

XTPL to wysokotechnologiczna spółka dostarczająca przełomowe rozwiązania precyzyjnego druku dla globalnego rynku elektroniki. Firma rozwija i komercjalizuje produkty oraz rozwiązania, opierając się na innowacyjnej w skali globalnej, platformowej technologii, chronionej przez międzynarodowe zgłoszenia patentowe. Zaprojektowana przez firmę innowacyjna metoda addytywna jest unikalną na skalę światową technologią, która znajduje zastosowanie w dynamicznie rosnącej branży elektroniki drukowanej oraz takich jej obszarach jak: biosensory, zabezpieczenia anty-podróbkowe, mikroelektronika czy wyświetlacze. Technologia ta umożliwia ultraprecyzyjne drukowanie ultracienkich (aż do 1 μm szerokości), transparentnych oraz wysokoelastycznych linii o zdolności przewodzenia prądu. Spółka jest w trakcie procesów ochrony patentowej w zakresie zarówno wskazanej technologii, jak i opracowanych produktów. Technologia XTPL znajduje zastosowanie w jednym z najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynków metod produkcji czyli rynku elektroniki drukowanej. Ze względu na możliwość drukowania bardzo cienkich linii przewodzących, stosując jednocześnie tusz o bardzo wysokiej koncentracji nanocząstek metalicznych, technologia druku XTPL może zostać wykorzystana w obszarach takich jak połączenia elektroniczne w zaawansowanych układach scalonych, elektronice drukowanej przestrzennie, hybrydowej giętkiej elektronice, internecie rzeczy i tym podobnych.

BLIRT – Biolab Innovative Research Technologies

BLIRT to założona w 1994 roku firma biotechnologiczna, producent rekombinowanych enzymów oraz odczynników dedykowanych do zastosowania w branży Life Science.

 

Motto ‘Enzymes As You Need’ odzwierciedla zarówno naszą filozofię biznesową, jak i praktyczną ofertę dla partnerów. Koncentrujemy się na opracowywaniu rozwiązań dla innowacyjnych produktów oraz dodatkowych usług dostosowania formy produktu i elastycznym modelu współpracy.

 

Doświadczony zespół oferuje pełne wsparcie techniczne oraz konsultacje oparte na know-how z zakresu R&D, aby spełnić najbardziej złożone wymagania klientów, w tym dostosowanie produktu i procesu.

 

BLIRT – Biolab Innovative Research Technologies

Founded in 1994, BLIRT is a primary European manufacturer of recombinant enzymes for the Life Science industry.

 

The motto of Enzymes As You Need reflects both our business philosophy and the reasonable offer for B2B partners. We focus on providing components – enzymes for customers’ innovative products and additional portioning services, adjusting the product form, and a flexible cooperation model.

 

Experienced R&D team offers full technical support to meet the most complex customer requirements, including product adaptation and process adjustment.

Od 20 lat wspieramy naszych partnerów w wykorzystywaniu rozwiązań cyfrowych dla rozwoju ich biznesu. Rozwijamy się też sami, poszerzając wachlarz stosowanych przez nas rozwiązań i podejmując ciągle nowe wyzwania.

Zajmujemy się transformacją cyfrową, e-commerce, projektowaniem produktów, tworzeniem stron internetowych, integracją systemów, analizą biznesową, analizą stron internetowych, automatyzacją marketingu, personalizacją i rozwojem aplikacji mobilnych.

Projektowaliśmy bardzo ciekawe rozwiązania z wykorzystaniem Big Data, ML i AI. Uwielbiamy być kreatywni i nie boimy się wyzwań, które wymagają niestandardowego podejścia.

Mamy wykwalifikowany, doświadczony i stabilny zespół. Wspieramy się wzajemnie i sobie pomagamy. To bardzo ważne – bo profesjonalizm i nasza kultura organizacyjna są głównymi motorami naszych sukcesów.

Jesteśmy także inicjatorem reaktywacji Klastra Technologicznego INFOTECH, pod którego patronatem prężnie funkcjonują 4 szkoły wykorzystujące nowoczesne narzędzia i oparte na innowacyjnych metodach kształcenia (szkoła podstawowa, liceum, technikum programistyczne oraz technikum mediów cyfrowych). Jesteśmy współzałożycielami tych szkół i merytorycznie wspieramy ich działalność. Angażujemy się w projekty podnoszące jakość współpracy w obszarze technologii, a także podnoszące konkurencyjność i jakość usług IT. Współpracujemy z Politechniką Białostocką, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i Uniwersytetem w Białymstoku.

Polpharma Biologics to największa polska firma biotechnologiczna, zajmującą się rozwojem i wytwarzaniem leków biopodobnych i innowacyjnych leków biologicznych. Od prawie 10 lat prowadzi działalność na niespotykaną wcześniej w polskim sektorze biotechnologicznym skalę, konsekwentnie inwestując nie tylko w laboratoria i linie produkcyjne, ale też w know-how, organizując wysoko wyspecjalizowane miejsca pracy oraz rozwijając współpracę nauki z biznesem. 

Opatentowana przez Polpharma Biologics platforma rozwoju linii komórkowych i wysoce wydajne procesy badawczo-rozwojowe stwarzają doskonałe warunki do rozwoju nowoczesnych leków biopodobnych, oferowanych na całym świecie.

Polpharma Biologics posiada w Polsce dwa nowoczesne ośrodki rozwoju i produkcji leków biologicznych – centrum badawczo-rozwojowe w Gdańsku oraz nowoczesny ośrodek wytwarzania leków biologicznych w Warszawie – Duchnicach, które śmiało można zaliczyć do grona najbardziej zaawansowanych tego typu obiektów w Europie. Firma zatrudnia obecnie ponad 800 osób, w tym najwyższej klasy specjalistów z kraju i ze świata.

Sukcesy Polpharma Biologics zostały już dostrzeżone przez globalne koncerny farmaceutyczne, czego przykładem jest m.in. podpisanie umowy partnerskiej z Sandoz AG – największą firmą oferującą leki generyczne i biopodobne na świecie

Przychodnia Lekarska nOvum to ośrodek o ugruntowanej pozycji, od 1994 roku specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu niepłodności. Tworzymy doświadczony Zespół wykorzystujący najnowsze technologie i naukowe osiągnięcia medycyny, a efektem naszej pracy, zaangażowania oraz jakości świadczonych usług jest już ponad 22 000 ciąż uzyskanych w wyniku leczeniu niepłodności. Dołącz do nas! Jesteśmy pełnymi pasji profesjonalistami, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniem. 50% Zespołu pracuje w nOvum dłużej niż 10 lat!

Nexteer Automotive jest dynamiczną, globalną firmą, obecnie tworzymy układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz systemy przenoszenia napędu dla BMW, FCA, General Motors (Opel), PSA (Peugeot-Citroen).

 

Produkujemy najnowocześniejsze obecnie typy układów kierowniczych – systemy EPS (Electric Power Steering – układy ze wspomaganiem elektrycznym), które jako pierwszy światowy producent wprowadziliśmy do produkcji seryjnej. Wraz z największymi markami motoryzacyjnymi projektujemy również zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) oraz pojazdy autonomiczne, które wkrótce zrewolucjonizują świat motoryzacji.

 

W Polsce – w Gliwicach oraz Tychach – znajdują się jedne z największych pod kątem zatrudnienia i produkcji zakłady firmy oraz otwarte w 2016 roku w Tychach Centrum Techniczne koncernu – jedno z trzech na świecie. Jesteśmy międzynarodowym zespołem, który dzieli doświadczenie z najlepszymi specjalistami z całego świata. Pracę w Nexteer porównujemy do sportu zespołowego, którego zasady są proste: zawsze działamy z wielkim zapałem i z dużym poczuciem obowiązku. Budujemy silne relacje, aby sprostać każdemu wyzwaniu.

Sygnis New Technologies jest liderem consultingu technologicznego w Polsce, specjalizującym się we wdrożeniach technologii addytywnych w firmach i instytucjach, budowie maszyn specjalistycznych, projektach badawczo-rozwojowych i realizacjach krótkich serii produkcyjnych.


Tworzymy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, wykorzystując ogromne doświadczenie, wykształcenie i zaplecze techniczne pracowników oraz pogłębione badania rynku i analizy materiałowe. Wprowadziliśmy na rynek dziesiątki produktów, stosując metody szybkiego prototypowania i nadzorując masowe procesy przemysłowe.

 

 

ENG

Sygnis New Technologies is a leading R&D and technology consulting in Poland, specializing in the implementation of additive technologies in companies and institutions, as well as short prototype series production and individual technological consulting.


Sygnis runs multiple technological and biotechnology projects – analyzing, producing and optimizing solutions tailored to individual needs, using great extensive experience, educational and technical background of its employees as well as in-depth market research. Sygnis introduced dozens of products to the market using rapid prototyping methods and supervising mass production processes. The company is helping firms and scientists at
various stages of their projects and research.


Sygnis consists of creative and  ambitious people who, as part of their work, run projects and expand their skills. Thanks to this, we have created a team of the best engineers, scientists and 3D printing specialists in Poland. We strive to identify our clients’; needs and provide
them with the most optimal solutions that will streamline production processes and help reduce losses.

Producent polskich akumulatorów, to firma specjalizująca się w przemysłowej produkcji wysokiej jakości akumulatorów. AUTOPART to sukces, jaki osiągają ludzie wspólną pracą od 1982 roku. AUTOPART produkuje rocznie 2,5 mln akumulatorów, które dystrybuuje do ponad 50 krajów całego świata. Firma nieustannie rozwija i modernizuje park maszynowy, a dostawcy maszyn i urządzeń należą do światowych liderów wśród producentów sprzętu dla branży akumulatorowej.

Firma Procter & Gamble rozwija się i rekrutuje w wielu obszarach takich jak IT, logistyka, finanse i księgowość, zarządzanie marką, sprzedaż i wiedza o klientach/rynku. Firma posiada europejskie fabryki w Polsce (Łódź i Warszawa), Czechach oraz na Węgrzech. W Warszawie jest ulokowane również Centrum Planistyczne, które jest największym w regionie i drugim największym na świecie.

ENG

Selvita is a global integrated drug discovery partner for the pharmaceutical and biotechnology industries  with offices in Cambridge, UK, Greater Boston Area, San Francisco Bay Area, and laboratories in Poland and Croatia. The company offers drug discovery support at every stage of the early discovery phase up to the preclinical research phase and currently hires more than 750 employees.

 

Growing very fast, Selvita constantly hires candidates on varying levels of experience to extend the Team – among them, there are many PhD and MSc Graduates from the field of organic, medicinal, and analytical chemistry, cell & molecular biology, and biochemistry. All candidates can count on a comprehensive path of professional development with a lot of support – fresh Graduates can count for additional mentoring support.

 

PL

Selvita S.A. jako globalny partner dla farmacji i biotechnologii zapewnia multidyscyplinarne wsparcie w rozwiązywaniu unikalnych wyzwań badawczych w obszarze odkrywania leków, badań regulacyjnych, a także badań i rozwoju. W ramach Grupy, Selvita zatrudnia ponad 750 pracowników. Główna siedziba Spółki i laboratoria mieszczą się w Krakowie. Ponadto Selvita posiada laboratoria w Poznaniu i Zagrzebiu (Chorwacja) a także biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie tj. w Regionie Bostonu i Regionie San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w UK.

 

W związku z dynamicznym rozwojem, Selvita nieustannie powiększa zespół pracowników, regularnie zatrudniając również absolwentów studiów magisterskich i doktoranckich, posiadających wykształcenie z zakresu chemii organicznej, medycznej i analitycznej, biologii komórkowej i molekularnej, biochemii oraz biotechnologii. Wszyscy kandydaci mogą liczyć na intensywny rozwój zawodowy uczestnicząc w projektach związanych z odkrywaniem leków, realizowanych dla firm biotechnologicznych i farmaceutycznych z Europy, USA oraz reszta świata. Absolwenci są dodatkowo wspierani przez doświadczonych mentorów.

Jesteśmy firmą biotechnologiczną, która odkrywa i rozwija nowe leki do wczesnych etapów badań klinicznych. Skupiamy się na małych cząsteczkach celujących w białka oraz małych cząsteczkach celujących w mRNA kodujące białka o kluczowej roli w nieuleczalnych dotąd chorobach. Naszą ambicją jest odkrywanie i komercjalizacja przełomowych leków na nowotwory, choroby włóknieniowe i zapalne. Posiadamy atrakcyjne portfolio projektów drug discovery opartych o nowe cele biologiczne o szerokim potencjale zastosowań klinicznych.

 

Możemy także podkreślić skuteczność naszych prac ponieważ w listopadzie 2020 roku podpisaliśmy umowę partneringową z Galapagos NV, na współpracę w obszarze inhibitorów chitynaz. Jest to największy kontrakt w historii polskiej biotechnologii.


Na nasz zespół składa się ponad 80 doświadczonych i  utalentowanych pracowników. Uważamy, że naszą wartością są ludzie i to oni stanowią ważny fundament naszej działalności. Jako pionierzy w odkrywaniu innowacyjnych leków tworzymy możliwości kariery dla  najlepszych lokalnych i zagranicznych talentów naukowych. Wspólnie pracujemy nad tym, aby w przyszłości wprowadzić na światowy rynek nowe leki wynalezione w Polsce. Odgrywamy więc kluczową rolę w kształtowaniu polskiej biotechnologii. Firma mieści się w dwóch lokalizacjach w Warszawie oraz w Łodzi.

 

ENG:
At OncoArendi we are looking for innovative solutions to help patients with incurable diseases We are a biotechnology company that discovers and develops new drugs through early stages of clinical research. We focus on small molecules targeting proteins and small molecules that target mRNA encoding for proteins with a key role in incurable diseases. Our ambition is to invent and commercialize breakthrough drugs to treat cancer, fibrotic and inflammatory diseases. We have an attractive portfolio of drug discovery projects based on new biological targets with a wide potential for clinical applications.


We can also emphasize the effectiveness of our work because in November 2020 we signed a partnering agreement with Galapagos NV for cooperation in the area of ​​chitinase inhibitors. It is the largest contract in the history of Polish biotechnology.

 

Our team consists of over 80 experienced and talented employees. We believe that people are our value and they constitute an important foundation of our business. As pioneers in discovering innovative drugs, we create career opportunities for the best local and international research talent. We are working together to introduce new drugs invented in Poland to the world market in the future. Therefore, we play a key role in shaping Polish biotechnology. The company is located in two locations in Warsaw and in Łódź.

ORLEN standard czerwone na białym tle.png

 

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Grupa ORLEN prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie.

Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 90 krajów. PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, a zarazem największym przemysłowym producentem energii elektrycznej dysponującym mocami na poziomie 1,9 GWe. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2018 roku wyniosły ok. 211 mln boe.

ORLEN nieprzerwanie od kilku lat uznawany jest najcenniejszą marką w Polsce, wycenianą na poziomie 4,7 mld zł. PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już ósmy raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.