Dzień 1 (czwartek, 27 maja)
11:00-11:30 Oficjalne powitanie
11:30-13:00 Panel I Wyzwania i możliwości we współpracy w ramach prac wdrożeniowych
Prezentacja - Dr inż. Andrzej Maciej Czapczuk - F.B.I. TASBUD
V-ce Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD oraz Prezes Zarządu spółki prawa szwedzkiego TASBUD SVERIGE AB. Prezes Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa oraz Przewodniczący Grupy Eksperckiej ds. Nowych Technologii i Inteligentnych Systemów w Infrastrukturze i Budownictwie Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Od ponad piętnastu lat nieprzerwanie związany z Politechniką Warszawską. Jest wykładowcą akademickim i coachem, posiada bogaty dorobek naukowy poparty licznymi publikacjami, dzięki czemu z sukcesem łączy sektor biznesu i nauki.
Wiceprezes Zarządu AUTOPART, absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym, a także Execuative MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Zarządzania Procesowego na Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiów doktoranckich na kierunku ekonomicznym Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uczestnik szeregu szkoleń specjalistycznych z zakresu budowania strategii, przywództwa, technik negocjacyjnych, controllingu, zarządzania projektami, marketingu, psychologii sprzedaży, design thinking oraz narzędzi lean manangement. Prelegent wielu międzynarodowych konferencji.
Karierę zawodową rozpoczynał na stanowisku kierownika działu utrzymania ruchu, w latach 2002 – 2010 pracował w zakładach należących do obecnej grupy kapitałowej Lubawa S.A. gdzie na stanowisku dyrektora ds. technicznych i produkcji oraz członka zarządu kierował dwoma zakładami produkcyjnymi. W roku 2010 pełnił funkcję wiceprezesa oraz dyrektora ds. handlowych w Zakładach Farmaceutycznych Colfarm S.A.. Związany z branżą automotive od ponad 10 lat.
V-ce Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD oraz Prezes Zarządu spółki prawa szwedzkiego TASBUD SVERIGE AB. Prezes Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa oraz Przewodniczący Grupy Eksperckiej ds. Nowych Technologii i Inteligentnych Systemów w Infrastrukturze i Budownictwie Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Od ponad piętnastu lat nieprzerwanie związany z Politechniką Warszawską. Jest wykładowcą akademickim i coachem, posiada bogaty dorobek naukowy poparty licznymi publikacjami, dzięki czemu z sukcesem łączy sektor biznesu i nauki.
Pracownia Wspomagania Diagnostyki i Terapii Układu Krążeniowo-Oddechowego
Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN
Panel Dyskusyjny
13:00-13:20 Podsumowanie
13:20-15:00 Panel II – Nauki humanistyczne i społeczne - jak wykorzystać je w biznesie i nauce
Prezentacja - Dr Krzysztof Maj - AGH, Freenovation
Podpatrzone w gamedevie, aby nauka rosła w siłę a humanistom żyło się dostatniej
Wieść gminna niesie, że po studiach humanistycznych można co najwyżej dbać o to, by burgery były odpowiednio przyrumienione, a zamówienie dostarczone na czas pod drzwi – a i to tylko wtedy, gdy ma się prawo jazdy kategorii B, znajomość trzech języków obcych i gotowość do pracy w młodym i dynamicznym zespole za połowę stawki minimalnej. W wystąpieniu tym postaram się pokazać inne oblicze humanistyki: cyfrowej, otwartej na innowacje i ratującej przed widmem katastrofy finansowej, które wisi nad wieloma z tych korporacji, które postawiły na rozwój pod egidą księgowych i managerów, a nie tworzącej rdzeń każdego prosperującego biznesu branży kreatywnej. Humanistyki, której dziś w Polsce niemal nie ma – lecz która przy odpowiednich staraniach nas wszystkich może jak najbardziej zaistnieć. I w zaistnieniu której może jej pomóc to, przed czym odwraca tak często z pogardą wzrok: a mianowicie gry wideo.
Panel Dyskusyjny
Socjolożka wyspecjalizowana w zakresie komunikacji społecznej, rozwiązywania konfliktów, mediacji i negocjacji (absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW). Od ponad dekady działa na rzecz transferu wiedzy ze świata akademickiego do otoczenia społeczno-gospodarczego oraz społecznej odpowiedzialności nauki. Jest jurorką w konkursie dla doktorantów Three Minutes Thesis organizowanym przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. Prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa Uniwersytetu SWPS oraz doktorantów UW. W 2013 roku ukazała się książka, którą napisała wspólnie z Wiktorem Niedzickim pt. „Sztuka promocji nauki” (wyd. OPI-PIB).
Natalia Osica jest założycielką pro science (d. Science PR), pierwszej w Polsce firmy doradczej, która wspiera naukowców, instytuty naukowe i badawcze oraz uczelnie w budowaniu widoczności, wizerunku i relacji z otoczeniem.
Groznawca, teoretyk narracji fantastycznych i światotwórczych; adiunkt w Katedrze Technologii Informacyjnych i Mediów Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie; autor książek Allotopie (2015) i Światotwórstwo w fantastyce (2019); współredaktor książek More After More. Essays Commemorating the Five-Hundredth Anniversary of Thomas More’s Utopia (2016), Narracje fantastyczne (2017), Ksenologie (2018) oraz Dyskursy gier wideo (2019); od 2020 roku vloguje pod własnym imieniem i nazwiskiem na YouTubie nt. gier wideo, fantastyki i edukacji.
Antropolożka technologii, prawniczka i historyczka sztuki, wykładowczyni akademicka (IEiAK UŁ, Artes Liberales UW, Wydział Zarządzania UŁ, Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie) i speakerka w Digital University w obszarze społecznych kontekstów nowych technologii. Trzykrotna stypendystka Rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezeska TEFT (Towarzystwo Etyki i Filozofii Techniki), jedna z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego. Specjalizuje się w obszarze społecznych implikacji sztucznej inteligencji i transhumanizmu. Prowadzi zajęcia dotyczące antropologii technologii i kultury cyfrowej, technointymności i współpracy człowieka z maszyną.
prof. dr hab., Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz szkoleniowiec i konsultant. Interesuje się zarządzaniem wiedzą, kapitałem intelektualnym oraz innowacjami. Autor wielu raportów i ekspertyz z zakresu edukacji, zarządzania wiedzą, innowacyjności oraz zarządzania kapitałem intelektualnym, m.in. raportu o innowacyjności polskiej gospodarki Go Global! (2011), Raportu o zaufaniu w Polskim Biznesie (Krajowy Rejestr Długów, 2015) oraz „Szkoła dla Innowatora” dla Ministerstwa Rozwoju RP (2018). W latach 2018-2020 Przewodniczący Rady Programowej Akademii Menedżera Innowacji przy PARP. Dyrektor ds. zarządzania wiedzą w Spółce Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autor piętnastu książek i ponad 300 artykułów naukowych i popularnonaukowych, rozdziałów w książkach oraz referatów. Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Internacjonalizacji Polskich Uczelni (APUI). Lead Expert w programie URBACT III Komisji Europejskiej. Członek Think-Tanku przy Prezydencie Miasta Poznania. Zrealizował kilkadziesiąt projektów badawczych i szkoleniowych dla przedsiębiorstw z sektora publicznego. Wykładał na prestiżowych studiach MBA Stern University, New York. Jego hobby to historia wojskowości i techniki, fortyfikacje.
15:00-15:20 Podsumowanie
15:20-17:00 Panel III – Stymulowanie współpracy nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym
Prezentacja - Aleksandra Filip - Firma Orlen
Panel Dyskusyjny
Wiceminister Edukacji i Nauki
Radosław Gospoś w PKN ORLEN pracuje od 2000 roku, obecnie na stanowisku Kierownika Projektu w Biurze Innowacji i Rozwoju Nowych Technologii. Nadzoruje realizację strategicznych projektów Biura oraz jest współautorem wielu inicjatyw efektywnościowych oraz o charakterze R&D wdrożonych w PKN ORLEN. Od 2018 roku realizuje studia III stopnia (doktorat wdrożeniowy) na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej.
Polska urzędniczka państwowa, politolożka i nauczycielka akademicka, w latach 2019–2020 podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w 2021 podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.
Specjalista ds. zaawansowanych systemów mikroskopowych
High End Life Science Systems
Scientific Solutions Division
OLYMPUS Polska Sp. z o.o.
Politolog i dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od 10 lat aktywnie zaangażowany w działalność organizacji pozarządowych, głównie o profilu młodzieżowym. Współtwórca projektu ustawy powołującej Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem i współprzewodniczący tego organu. Od listopada 2015 roku pracuje w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pełnił funkcje: asystenta politycznego, doradcy oraz Szefa Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów Piotra Glińskiego. Od 2018 r. radny m. st. Warszawy, od września 2020 r. Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej. Od listopada 2020 wiceprzewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego i Sekretarz Stanu w KPRM. W lutym 2021 roku powołany na przewodniczącego Rady Narodowego Instytutu Wolności.
Przestawiciel Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich
Prorektor ds. Nauki na Wyższej Szkole Gospodarstwa Wiejskiej
17:00-17:30 Zakończenie
Dzień 2 (piątek, 28 maja)
11:00-11:30 Oficjalne powitanie
11:30-13:00 Panel I – International mobility as career accelerator
Presentation- Núria Bayó - Multiple ways for Research Career Development
Discussion
Doktorantka i asystent badawczo-dydaktyczny w Katedrze Transportu Drogowego, Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej. Tematycznie związana z kwestiami dotyczącymi zrównoważonego transportu, nowoczesnej mobilności i społecznej odpowiedzialności biznesu. Autorka i współautorka ponad 110 publikacji naukowych. Wyróżniona Śląską Nagrodą Naukową dla najlepszego Doktoranta w regionie. Członek zarządu the European Council for Doctoral Candidates and Junior Researchers (EURODOC) oraz koordynatorka Interdisciplinarity Working Group.
W 2016 roku zdobyła tytuł inżyniera na kierunku Inżynieria Biomedyczna (specjalność: Biomechanika), a w 2017 obroniła tytuł magistra na kierunku Inżynieria Materiałowa (specjalność: Materiały Konstrukcyjne). Przed rozpoczęciem studiów doktoranckich odbyłam staż na Uniwersytecie w Lancaster w grupie Dr Timothy Douglas a mój dorobek naukowy został doceniony przez nagrodę pierwszego stopnia nadawaną przez Fundację Wspierania Młodych Talentów prof. Magiery.
Obecnie jestem doktorantką i pracownikiem naukowym na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Moja praca doktorska prowadzona przez dr hab. Stanisława Kuciela, prof. PK ma charakter interdyscyplinarny (inżynieria materiałowa i mechaniczna oraz biotechnologia) i dotyczy biodegradowalnych, antybakteryjnych kompozytów polimerowych jako materiały stosowane do produkcji sprzętu rehabilitacyjnego. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje głównie w obszarze modyfikacji właściwości fizycznych, mechanicznych oraz termicznych materiałów polimerowych.
Wyniki moich badań zostały opublikowane w międzynarodowych czasopismach i były prezentowane na wielu konferencjach krajowych oraz międzynarodowych.
Podczas studiów doktoranckich miałam okazję prowadzić badania w międzynarodowych jednostkach tj. California University Irvine w ramach stypendium Fulbright Junior Awards oraz w University Hospital Erlangen podczas niemieckiego stypendium Deutcher Akademischer Austauschdienst (DAAD). Dodatkowo swoimi pomysłami i doświadczeniem naukowym dzielę się z firmami zarówno polskimi jak i zagranicznymi w ramach projektowych prac badawczo-rozwojowych.
Nuria obtained her PhD from the University of Barcelona and the Institute for Biomedicine Research in Barcelona. She has worked as postdoctoral researcher for two year at the McGill University and University of Montreal and two year at the ETH Zurich. Then she has worked as researcher in a spin-off company for one year and later she moved to IRB Barcelona to lead research projects for being translated to market. She holds postgraduate studies in Innovation management (UB), course on entrepreneurship (UC Berkeley), and Master in Project Management (La Salle). She has joint the BIST core team from 2016 to lead the strategic lines of Education and Talent to foster the development of research within the BIST community.
Agata Bader is Head of Team for Bilateral Cooperation in the Polish National Agency for Academic Exchange (NAWA). Political scientist by education, she has over 15 years of professional experience in public administration in the area of international cooperation and academic exchange, including a one year long job shadowing placement in the Federal Ministry of Education and Research in Berlin, Germany. During her career she served as a deputy director of the Bureau for Academic Recognition and International Exchange as well as the National Coordination Point for the European Qualifications Framework.
She firmly believes that international experience is the key to personal and professional development.
Patrycja Donaburska jest Starszą Specjalistką w Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Jest opiekunką programów dla studentów i studentek: Graduate Student Award, doktorantów i doktorantek: Junior Research Award oraz uczestników i uczestniczek programu BioLAB. Patrycja pracuje w Komisji ponad 7 lat zdobywając doświadczenie nie tylko w codziennej pracy, ale również podczas konferencji, szkoleń, wyjazdów m.in. do USA. Patrycja jest również doradczynią EducationUSA, czyli oficjalnego serwisu amerykańskiego Departamentu Stanu poświęconemu studiom w USA. Patrycja z wykształcenia jest biolożko-socjolożką a obecnie kształci się w kierunku life coachingu.
13:00-13:20 Summary
13:20-15:00 Panel II – Life Sciences na rzecz rozwoju krajowej gospodarki
Prezentacja - Elżbieta Gralińska - Young European Biotech Network
Absolwentka studiów biotechnologicznych na Technische Universität Berlin. Obecnie doktorantka w Instytucie Maxa Plancka w Berlinie. Specjalizuje się w bioinformatyce. Poza pracą aktywnie zaangażowana w Young European Biotech Network e.V. – organizację non-profit skupiającą się na budowaniu relacji między środowiskiem akademickim a przemysłem oraz wspierającą młodych naukowców w rozwoju kariery. Od 2020 roku członkini zarządu YEBN e.V. oraz sekretarz organizacji.
Dyskusja
Chemiczka z zacięciem do biologii i smykałką do inżynierii. W pracy badawczej zajmuje się czujnikami elektrochemicznymi, w różnych odsłonach: od tanich, możliwych do wykonania wszędzie elektrod z papieru po zaawansowane technicznie układy do analiz komórek w 3D. Intrygują ją systemy typu elektroniczny język, za pomocą czujników chemicznych i uczenia maszynowego naśladujące ludzki zmysł smaku. Ostatnio próbowała swych sił we wdrożeniach, konstruując układ do oceny smaku leków dla firmy Adamed.
Absolwentka studiów biotechnologicznych na Technische Universität Berlin. Obecnie doktorantka w Instytucie Maxa Plancka w Berlinie. Specjalizuje się w bioinformatyce. Poza pracą aktywnie zaangażowana w Young European Biotech Network e.V. – organizację non-profit skupiającą się na budowaniu relacji między środowiskiem akademickim a przemysłem oraz wspierającą młodych naukowców w rozwoju kariery. Od 2020 roku członkini zarządu YEBN e.V. oraz sekretarz organizacji.
Reprezentantka Przychodni Lekarskiej „nOvum”
Specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista z seksuologii oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, androlog kliniczny. W 2010 roku otrzymała tytuł Fellow of the European Committee on Sexual Medicine (FECSM), prestiżowa europejska specjalizacja z seksuologii. Pracuje w klinice leczenia niepłodności-Novum oraz w Dębski Clinic. Zajmuje się diagnostyką i terapią par niepłodnych, prowadzeniem ciąży oraz terapią zaburzeń seksualnych – zwłaszcza pochwicą, dyspareunią oraz onkoseksuologią. Szczególną opieką otacza także kobiety z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną. Naukowo pasjonuje się wpływem bisfenolu A (BPA) na płodność męską. Wykładowca na sympozjach naukowych w Polsce i na Świecie oraz autorka licznych publikacji. Prywatnie lubi konie, języki obce, balet i kocha zwiedzać świat, ale zawsze z małym bagażem…
Lekarz weterynarii, absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w weterynaryjnej diagnostyce laboratoryjnej oraz w zwierzęcych modelach doświadczalnych wykorzystywanych w badaniach naukowych. Na co dzień
koordynuje projekty naukowo-badawcze oraz nadzoruje ofertę laboratorium ALAB bioscience.
Prowadzi i uczestniczy w szkoleniach oraz warsztatach branżowych. Pozamedyczne obszary kompetencji to zagadnienia marketingowo-sprzedażowe, analiza rynku life science oraz reprezentowanie firmy na tematycznych konferencjach naukowych. Prywatnie miłośnik psów oraz fan sportów zespołowych.
15:00-15:20 Podsumowanie
15:30-18:00 Szkolenia dla uczestników targów
18:00 Koncert wraz z rozdaniem nagród
Dzień 3 (sobota, 29 maja)
11:00-11:30 Oficjalne powitanie
11:30-13:00 Panel I – Biznes przyjazny środowisku - naukowe innowacje na rzecz ochrony zasobów naturalnych
Prezentacja - Edyta Stanek- ML System
Biznes przyjazny środowisku
Wiceprezes Zarządu, współzałożyciel i wiodący udziałowiec Spółki ML System S.A. Absolwentka Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej.
Jest współautorką 7 zgłoszeń patentowych, autorką i współautorką artykułów naukowych z zakresu fotowoltaiki.
Posiada ponad ośmioletnie doświadczenie w operacyjnym zarządzaniu przedsiębiorstwem, tj. w operacyjnym zarządzaniu projektami (jako kierownik zespołu badawczego w latach 2012-2014), praktyczne doświadczenie w strategicznym zarządzaniu projektami w portfelu badawczo-inwestycyjnym oraz w jakości obsługa klienta (B2B).
Odpowiadała za przekształcenie ML System z wykonawcy usług w branży budowlanej w firmę produkcyjną oraz za uzyskanie pierwszych zezwoleń w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
Dyskusja
Dr hab. Joanna Kulczycka, prof. nadzw. AGH – kierownik Pracowni Badań Strategicznych w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk, oraz Wydziału Zarządzania AGH. Prezes zarządu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu (Krajowy Klaster Kluczowy) oraz dyrektor biura Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji. Autor ponad 200 publikacji (artykułów naukowych, monografii i rozdziałów w monografiach, w Web of Science H index= 9, liczba cytowań =387).
Uczestnik licznych komisji i rad w UE i kraju, m.in.:
• Grupy Doradców Komisji Europejskiej w Programie Horyzont 2020 – Grupa V Działania na rzecz klimatu, środowisko, efektywne wykorzystanie zasobów i surowców (2014-2018)
• Grupy Operacyjnej EIP Raw Material Komisji Europejskiej od 2017 r.
• Europejskiej Platformy Gospodarki o obiegu zamkniętym od 2017 r.
• Komitetu Zrównoważonej Gospodarki Surowcami Mineralnymi PAN (2016 -2020).
• Komisji ds. Technologii i Analityki w Działalności Geologiczno-Górniczej, Ministerstwo Środowiska od 2017 r.
Organizator wielu konferencji i warsztatów w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i wykorzystania metody oceny cyklu życia do analiz wpływu na środowisko procesów i produktów. W 2009 r. otrzymała nagrodę III stopnia za wybitne krajowe osiągnięcia naukowo-techniczne za rok 2009 – Prezes Rady Ministrów. Ma też dyplom – Dyrektora Górniczego I stopnia (2006), nadanego przez Minister Gospodarki, odznakę honorową za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej nr 1761 (2011) – Minister Środowiska oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej (2017).
Wiceprezes Zarządu, współzałożyciel i wiodący udziałowiec Spółki ML System S.A. Absolwentka Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej.
Jest współautorką 7 zgłoszeń patentowych, autorką i współautorką artykułów naukowych z zakresu fotowoltaiki.
Posiada ponad ośmioletnie doświadczenie w operacyjnym zarządzaniu przedsiębiorstwem, tj. w operacyjnym zarządzaniu projektami (jako kierownik zespołu badawczego w latach 2012-2014), praktyczne doświadczenie w strategicznym zarządzaniu projektami w portfelu badawczo-inwestycyjnym oraz w jakości obsługa klienta (B2B).
Odpowiadała za przekształcenie ML System z wykonawcy usług w branży budowlanej w firmę produkcyjną oraz za uzyskanie pierwszych zezwoleń w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
Dr inż. Maria Kurańska jest adiunktem w Katedrze Chemii i Technologii Polimerów na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Prowadzi badania dotyczące modyfikacji materiałów poliuretanowych surowcami ze źródeł odnawialnych w tym odpadowych, spełniając ideę gospodarki o obiegu zamkniętym. Od stycznia 2018 roku do grudnia 2020 r. dr inż. Maria Kurańska była kierownikiem projektu LIDER o wartości 1 200 000.00 PLN pt. „Opracowanie technologii recyklingu surowcowego roślinnych olejów posmażalniczych i zastosowanie otrzymanych hydroksylowych bio- komponentów do wytwarzania innowacyjnych wysokoefektywnych poliuretanowych materiałów termoizolacyjnych”. Uczestniczyła w międzynarodowych stażach Naukowych w Latvian State Institute of Wood Chemistry w Rydze oraz w University Nacional de Mar del Plata w Argentynie. Za działalność naukową została wyróżniona przez tygodnik "Wysokie Obcasy" tytułem jednej z „50 śmiałych kobiet 2018 r.”. Zdobyła także wyróżnienie w konkursie “Innowacja jest kobietą” za rozwiązania w ekoinnowacjach i nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Wynalazków Silicon Valley w Kalifornii. Dr inż. Maria Kurańska została także wyróżniona Jubileuszowym Odznaczeniem 5. Forum Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju”.
Menadżer zarządzania zrównoważonym rozwojem w europejskich koncernach w sektorze naftowym, energetycznym i nawozowo- chemicznym. Członek Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przy Ministrze Rozwoju, Pracy i Technologii. Ekspert Zielonego Przemysłu w Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Wykładowca akademicki w dziedzinie ekonomii i zarządzania. Posiada doświadczenie we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju zgodnych z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu i Nowej Taksonomii UE, zarządzaniu kwestiami ESG i raportowaniu niefinansowym zgodnie z międzynarodowymi standardami i wytycznymi (GRI, IIRC, TCFD). Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie PR, CSR, komunikacji społecznej i relacji z mediami. Doktorantka w dyscyplinie zarządzania strategicznego zrównoważonym rozwojem. Wiceprezes zarządu Green Industry Foundation.
13:00-13:20 Podsumowanie
13:20-15:00 Panel II – Komercjalizacja wyników badań w działach badawczo-rozwojowych i w ośrodkach naukowych
Prezentacja - Jakub Jasiczak - Porozumienie Spółek Celowych
Dyskusja
Business Development Specialist w Krakowskim Parku Technologicznym, odpowiedzialna za współpracę z europejską organizacją EIT Digital, koordynatorka regionalnej edycji EIT Digital Venture Program – programu wsparcia dla startupów we wczesnej fazie rozwoju.
Doktor inżynier nauk technicznych. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Po obronie doktoratu rozpoczął pracę w ILOT – teraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, które współdziała GECP – General Electric Company Polska, gdzie pracuje do dziś.
Członek interdyscyplinarnego zespołu Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk oraz kierownik Centrum Transferu Technologii IF PAN.